Фахові семінари, вебінари, конференції, тренінги, виставки, студії. МЕТОДИЧНІ поради





2023-2024 навчальний рік



"Школа молодого вчителя історії" - 23 квітня 2024



Шановні колеги!

 

Навчально-методична лабораторія вивчення базових дисциплін проводить обласний вебінар «Школа адаптації молодого вчителя історії» для вчителів історії та громадянської освіти закладів загальної середньої освіти, що мають педагогічний рівень до 4-х років.

Цільова аудиторія - «спеціаліст» (освітній рівень педагога - фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, бакалавр чи магістр).

 

Вебінар відбудеться 23 квітня в дистанційному форматі (онлайн, Zoom), початок – о 14.00 години (план вебінару додається – додаток 2). 

 

Підключитися до конференції Zoom за посиланням:

https://us04web.zoom.us/j/6434575342?pwd=b2d6T0Jwb2VJWExBZlA0R2ZUOWxGZz09

Ідентифікатор конференції:  643 457 5342

Код доступу: VH9Z2S

 

Посилання для обов’язкової реєстрації на вебінар  цільової аудиторії:  «спеціаліст» (освітній рівень педагога - фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, бакалавр чи магістр) : https://forms.gle/y9SjdxsF1B7kjpbRA

 

Завчасно зареєстровані на вебінар учасники отримують сертифікати про підвищення кваліфікації у складі неформальної освіти (вебінар) без присвоєння нового рівня кваліфікації у кількості 6 годин (0,2 кредиту ЄКТС) .

 

Посилання на роботу фокусу-груп за відповідною тематикою також додається (дивіться вкладення)

 

Людмила Базилевська,

08 квітня 2024 року,

оновлено 23 квітня 2024 року

Download
ПОСИЛАННЯ на Zoom фокус-груп спікерів «Школи молодого вчителя історії» (23 квітня 2024)
Посилання на Zoom спікерів.pdf
Adobe Acrobat Document 355.5 KB
Download
Лист ДАНО та План проведення вебінару "Школа молодого вчителя історії"_23.04.24
Лист ДАНО на Школу молодого вчителя істо
Adobe Acrobat Document 444.0 KB


Методична онлайн студія для вчителів історії за підсумками «EDU_FEST Dnipro – 2023»



Шановні колеги!

Вчителі історичної та громадянської галузі! 

 

17 жовтня 2023 року НМЛ вивчення базових дисциплін проводила методичну онлайн-студію за участі  переможців фестивалю педагогічної творчості освітян Дніпропетровщини «EDU_FEST Dnipro – 2023»  в номінації «Можливості дистанційного навчання у формуванні національної ідентичності школярів: мотивація особистісного усвідомлення на уроках» (історична та громадянська освітня галузь)».

 

Спікерами студії були переможці:

  • Войтович Денис Васильович, вчитель історії Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 120 Криворізької міської ради Дніпропетровської області;
  • Карташова Оксана Юріївна, вчителька історії  комунального закладу «Тернівського ліцею № 1 Тернівської міської ради Дніпропетровської області»;
  • Малюк Оксана Володимирівна, вчителька історії Криворізької гімназії №  98 Криворізької міської ради;
  • Підгайний Олександр Сергійович, вчитель історії комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 84» Дніпровської міської ради;
  • Чернявська Юлія Олександрівна, вчителька історії Ліцею № 9 Павлоградської міської ради;
  • Шиманчик Яна Миколаївна, вчителька історії відокремленого підрозділу «Науковий ліцей міжнародних відносин ІІ-ІІІ ступенів» Університету митної справи та фінансів.

Бажаючі переглянути відеозапис методичної студії можуть це зробити у вкладенні на цій сторінці (Ютуб канал "ДАНО" ДОР").

 

Охочі познайомитись із матеріалами  методичної студії (тематику студії дивіться у вкладенні) можуть це зробити за покликанням: 

https://drive.google.com/drive/folders/1xg9oEqyTD0wDV_pKyS01YWdB3EjlX4fB?usp=share_link

 Людмила Базилевська,

19 жовтня 2023 року 

Download
Тематика онлайн-зустрічі за підсумками фестивалю педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FEST Dnipr
План_копія_проведення методичної студії
Adobe Acrobat Document 379.6 KB

Відео запис методичної  студії від 17 жовтня 2023 р.

Фотогалерея методичної студії



2022-2023 навчальний рік



Про очний тренінг з цифрових технологій для вчителів галузей історичного та громадянського спрямування



До уваги вчителів історії та громадянської освіти! 

 

20 та 21 квітня для двох вчительських груп у ДАНО пройшов одноденний практико-орієнтований тренінг на тему «Інформаційно-цифрова компетентність та можливості вчителів громадянської та історичної освіти»  у очному форматі. 

 

Тренінг передбачав практичну діяльнісну складову через роботу вчителів з ноутбуками, планшетами, телефонними гаджетами.

У програмі майстер-класу Підгайного О.С. розглядались питання, що матимуть практичне застосування в закладах загальної середньої освіти:

  • інформаційно-цифрова компетентність вчителя як здатність генерувати нові ідеї;
  • переваги використання чат-ботів в освітньому процесі та дистанційному навчанні;
  • особливості використання чат-ботів на уроках громадянської та історичної галузі;
  • приклади успішного використання чат-ботів у навчанні;
  • як створити власний чат-бот для сфери загальної середньої освіти від «А» до «Я».  

Під час тренінгу вчителі історії активно освоювали нові практичні навички з цифрової здатності, а саме, навчились створювати освітні чат-боти для уроків історії.

Детальніше про тренінг у фото - на сторінці Фейсбуку Людмили Базилевської https://www.facebook.com/bazilevskaa

По завершенню очного формату тренінга учасники отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації у напрямку предметно-методичної та інформаційно-цифрової компетентної складової у кількості 6 годин (0,2 кредиту ЄКТС).

 

Людмила Базилевська,

24 квітня 2023 р.




Школа молодого вчителя історії: від спеціаліста до майстра"



Вчителям історії, правознавства та громадянської освіти!

 

12 січня у навчально-методичній лабораторії вивчення базових дисциплін працювало дві фокус групи з питань професійної підтримки молодих вчителів області (до 2-3-х років роботи).

 

Відповідно  до плану роботи навчально-методичної лабораторії вивчення базових дисциплін цей день було визначено проведенням «Школи адаптації молодого вчителя «Від спеціаліста до майстра»: робота фокусних груп з методичних проблем».

 

Одну групу, «Майстерня дистанційного уроку», очолювала Оксана Володимирівна Малюк, переможець обласного конкурсу «Учитель року-2022» в номінації «Правознавство», вчителька правознавства Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 120 Криворізької міської ради Дніпропетровської області.

Молодих спеціалістів Дніпропетровщини вона запросила веб майстер-клас «Педагогічна майстерня дистанційного уроку з правознавства: інструменти, технології, методики». 

 

У програмі майстер-класу були показані інноваційні інструменти візуалізації навчального матеріалу на уроках правознавства; шляхи та ідеї створення комунікативного простору в дистанційному форматі навчання; відбувся поділ власним досвідом з питань цифрової творчості учнів на уроках правознавства. 

 

Майстер-клас фокус-групи «Майстерня дистанційного уроку» можна подивитись у запису за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VSU7BJLZLm8

 

Другу фокус групу ««Змішане навчання» очолювала Крайнік Олена Вікторівна,  вчитель історії та громадянської освіти Пушкарівського ліцею Верхньодніпровської міської ради, призерка фестивалю педагогічних іновацій «EDU_FEST Dnipro – 2022» в номінації «Громадянська та історична освіта». 

 

На своєму показовому занятті «Змішане навчання: пошук власної освітньої траєкторії» вчителька показала довершені навички самостійного планування й організації уроку, ділилась досвідом використання технологій традиційного, електронного, дистанційного та мобільного навчання, як то: групова робота зі створення навчальних коміксів, пошукова та експериментальна діяльність у виготовлені елементів «віртуальної та доповненої реальності» (QR-кодів, інтерактивних плакатів та аркушів, мультимедійних презентацій тощо), проблемне та проєктне навчання зі складання акаунтів фан-сторінок історичних осіб в соцмережах та ін.

 

Переглянути показове заняття фокус групи «Змішане навчання» можна за лінком: https://www.youtube.com/watch?v=dTPrwGJLcDY

 

Людмила Базилевська,

31 січня 2023 року




2021-2022 навчальний рік



До днів вшанування жертв голодоморів про фільм «Червоне намисто»: поради та рекомендації



Шановні вчителі історії!

 

28 листопадаДень пам`яті жертв голодоморів в Україні. Цей день щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

 

Вшановуючи тих, хто загинув у страшні часи Голодомору 1932-1933 років, вчительська спільнота історичної освітньої галузі Дніпропетровщини 26 жовтня 2021 року разом із навчально-методичною лабораторією вивчення базових дисциплін та комунальним закладом «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради провели онлайн показ художньо-документальної стрічки, присвяченої подіям Голодомору – «Червоне намисто (2016)» та обговорили її.

 

 

Сюжет короткометражного фільму базується на реальній історії 7-річної дівчинки Антоніни із української сільської родини, яка проживала у часи Голодомору на Кіровоградщині. Без хліба, без іграшок, з надією вижити — таким запам’ятала ті місяці свого дитинства героїня фільму.

 

 

Навчально-методична лабораторія вивчення базових дисциплін радить освітянам разом з учнями переглянути цей фільм перед днями вшанування, бо «Червоне намисто»  — це ще й фільм, проникливий сюжет якого добре сприймається дітьми, емоційно їх не шокує, якщо порівнювати з жахливими документальними кадрами та фотографіями тих часів.

 

У фільмі показані не найстрашніші сторінки того часу, а розкриті почуття і відчуття людей.

 

Після перегляду фільму та під час можливого обговореннях його сюжету із школярами, діти зможуть краще зрозуміти важливі життєві цінності. Побачений фільм стане для учнів справжнім відкриттям.

 

Під час обговорення фільму зі школярами, радимо відмітити, що знімався фільм «Червоне намисто» на території села Рудька, що на Царичанщині, у нашому Дніпровському краї. Акторами другого плану для фільму погодилися бути учні місцевої школи та жителі села. У Рудьці автори фільму знайшли відповідні тому часові місця «дислокації», опорою для чого став краєзнавчий музей. Завдяки експонатам цього музею було відтворено побут героїв фільму 1930-х років.

 

Фільм викликав значне зацікавлення серед вчительської спільноти, розбудив людські емоції та, навіть, викликав сльози. Фільм захоплює, змушує співпереживати героям і, врешті, вселяє віру в краще майбутнє.

Download
До днів вшанування жертв голодоморів про фільм «Червоне намисто»: поради та рекомендації
Стаття Базилевська Л. Голодомор та фільм
Adobe Acrobat Document 165.8 KB

Фільм створено відеостудією «REDcProduction». Режисери-постановники фільму: Тетяна Кондрашевська, Карен Карапетян. Оператор-постановник: Олександр Аліфанов

 

Посилання на фільм: https://youtu.be/_3L9dN2x5GA

 

Посилання на сторінку фільму у Фейсбук: https://cutt.ly/YW7PTA2

 

Дякуємо авторам фільму за співпрацю та можливості долучитися до вітчизняного кіномистецтва через історію, а також – директорці КЗ «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради Лілії Богачовій та Валентину Рибалці, дослідникові історії Голодомору 1932-1933 років, працівникові цього ж музею, за організацію зустрічі з вчителями історії Дніпропетровщини та змістовний час, проведений разом з вчительською спільнотою.

 

Людмила Базилевська,

03 грудня 2021 р.

 




Онлайн семінар з проблемних питань вивчення історії



Шановні колеги!

 

15 січня 2021 р. навчально-методична лабораторія соціально-гуманітарних дисциплін спільно із Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження») провела інтенсивне онлайн заняття-вебінар «Проблеми вивчення історії Другої світової війни та Голокосту» для вчителів історії, які навчались у Дніпровській академії неперервної освіти.

 

Вчителів цікавили не тільки питання методики викладання історії, але й проблеми теорії історичної науки та сучасної методології.

 

Всі розглянуті проблемні питання сучасної історії та історії Другої світової війни ви можете побачити у записі на Ютуб-каналі Інституту «Ткума» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=rZ5_8jLIj6Y 

 Людмила Базилевська,

18 січня 2021 р.



Онлайн семінар з історії до 75-річчя від закінчення Другої світової війни



Шановні вчителі історії!

 

18 листопада 2020 р. о 14.00 навчально-методична лабораторія соціально-гуманітарних дисциплін ДАНО спільно з партнерами Українським інститутом національної пам’яті (Південно-східним міжрегіональним відділом) та Українським інститутом вивчення Голокосту «ТКУМА», Музеєм «Пам’ять Єврейського народу та Голокост в Україні» провела онлайн семінар для вчителів історії м. Дніпра та Дніпропетровської області з питань деконструкції уявлень про Другу Світову війну (до 75-річчя від закінчення Другої світової війни).

 

 

До розгляду складних і неоднозначних питань української історії були запрошені провідні вчені із різних куточків України.

 

До участі в онлайн семінарі та до обговорення питань долучились вчителі історії Дніпропетровщини, яким були цікаві, а головне, дуже необхідні нові знання з цієї проблематики.

 

Фокусуючись на вказаній проблематиці, провідні українські вчені-історики запропонували вчителям історії для розгляду складні питання Другої світової війни, що охоплюють множинність наративів та проблематизують наявну термінологію, яка описує ці події у сучасних шкільних програмах.

 

Матеріали семінару розкрили складну динаміку локальних і глобальних історичних процесів та спонукали вчителів до індивідуального переосмислення історії Другої світової війни і до проговорення цієї теми з учнівською аудиторією.

 

Дякуємо всім учасникам та співорганізаторам онлайн семінару та сподіваємось, що таке партнерство, незважаючи на складні часи, буде плідним і продовжуватиметься!

 

Інші бажаючі вчителі можуть долучитись до заданої тематики і працювати на Ютубканалі за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=0owB-iunuoc


По завершенню семінару зареєстровані учасники можуть отримати сертифікати у вказані дні: вівторок-п'ятниця з 09.00 до 14.00 (аудиторія 201)!

 

Програма додається (дивіться вкладення).

 

Людмила Базилеввська,

19 листопада  2020 р.



Авторський семінар для вчителів історії від авторів підручника інтегрованого курсу "Історія: Україна і світ". 11 клас





Про семінар-тренінг з громадянської освіти у КЗВО "Дніпровська академія неперервної освіти"





Про обласний семінар з історії у м. Нікополі


Шановні вчителі історії та правознавства!

 

12 жовтня 2017 року на базі відділу освіти і науки Нікопольської міської ради відбувся обласний навчально-практичний семінар для методистів історії та правознавства управлінь та відділів освіти, територіальних громад або керівників методичних об’єднань вчителів історії та правознавства на тему: «Реалізація оновлених навчальних завдань історичної та правової шкільної освіти через застосування технологій Веб 2.0» 

Нікопольчани зуміли цікаво розкрити тему семінару, вразити присутніх інноваційними можливостями застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках суспільствознавчого циклу. 

Більше фотографій про хід семінару шукайте на сторінці у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/bazilevskaa

Освітянам відділу освіти і науки м. Нікополя вдалось наблизити нас на відстань витягнутої руки до історії запорозького краю, а саме, відвідинами знакового місця - могили Івана Сірка, славного і легендарного козацького отамана.

 

ДОІППО дякує всім учасникам семінару за змістовну співпрацю! Будемо жити і вдосконалюватись!

 

Людмила Базилевська,

13 жовтня 2017 року




Обласний семінар з історії у м. Новомосковську



Методистам історії управлінь, відділів освіти, освітнім  територіальним громадам, керівникам МО вчителів історії та суспільних дисциплін!

 

24 листопада 2016 року на базі середніх закладів освіти м. Новомосковська відбувся обласний навчально-практичний семінар на тему: «Пізнавальні завдання ІКТ на уроках історії  у 10 – 11  класах».

 

Головною метою семінару було розкриття методичних засад використання інформаційних технологій як дієвого чинника активізації пізнавального інтересу учнів старшої школи на уроках історії та правознавства.

Деталі у фотографіях шукайте на сторінці ДОІППО (посилання: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007724327237&pnref=story) та на моїй сторінці у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/bazilevskaa/media_set?set=a.1282125158529394.1073741849.100001957651022&type=3&uploaded=97 

 

Людмила Базилевська,

25 листопада 2016 р.



Про роботу  пересувної експозиції "Кожен має право знати свої права" в школах м. Дніпра



Вчителям правознавства,

заступникам директорів шкіл з виховної роботи! 

 

Виставка проводиться ГО "МАRT - організацією-членом Української Гельсінської Спілки Прав Людини (УГСПЛ) в рамках дій Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».  

 

Освітня виставка-навчання організована як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини у загальноосвітніх навчальних закладах. Вона дасть можливість стимулювати дискусію навколо проблем прав людини та дитини.

 

Про виставку та про те, як проходило навчання школярів читайте на сайті та у соціальній мережі Фейсбук за посиланнями (сторінка Людмили Базилевської): 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1263163000425610&set=pcb.1263195747089002&type=3&theater 

та 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1262017527206824&set=pcb.1262050980536812&type=3&theater

 

Людмила Базилевська,

координатор виставки,

09 листопада 2016 р. 



Семінар у Криничанському районі у фотографіях





Квест-виставка "Моє місце" в рамках проекту "Сучасні виклики в Україні та проблеми солідарності в українському суспільстві"



Виставка "Моє місце" як освітній інструмент та інструмент формування людських цінностей, показала нові діяльнісні підходи та можливості вчителя і учня у партнерській взаємодії під час навчального процесу та у позакласній роботі.

Виставка викликала зацікавлення своїм змістом, актуальністю теми, новою формою подачі  інформації й знайшла схвальні відгуки серед її відвідувачів.

 

 

Із змістовим наповненням виставки вчителі можуть ознайомитись за такими посиланнями: 

http://www.tolerspace.org.ua/ua/projects/myplace/

https://www.facebook.com/tolerspace/

 

Фотографії із виставки у ДОІППО шукайте на світлинах у альбомі "Квест-виставка "Моє місце" у ДОІППО"  за посиланням: https://www.facebook.com/bazilevskaa

 Людмила Базилевська,

координатор виставки 




Фотозвіт про обласний семінар з правознавства і громадянознавства "Примирення в українському суспільстві"





У ДОІППО пройшов обласний навчально-практичний семінар з історії у формі майстер-класу