Новини, анонси, події та оголошення

Про обласний семінар з історії у м. НікополіШановні вчителі історії та правознавства, керівники районних, міських та територіальних МО!

 

12 жовтня 2017 року на базі відділу освіти і науки Нікопольської міської ради відбудеться обласний навчально-практичний семінар для методистів історії та правознавства управлінь та відділів освіти, територіальних громад або керівників методичних об’єднань вчителів історії та правознавства на тему: «Реалізація навчальних завдань історичної та правової шкільної освіти через застосування технологій Веб 2.0»

 

 У деталях про семінар шукайте на сайті у рубриці "Семінари, конференції".

 

Людмила Базилевська,

08 жовтня 2017 рокуДо Дня захисника УкраїниШановні колеги!

 

Відповідно до Указу Президента України “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, 14 жовтня було встановлено як День захисника України.

 

З цього приводу МОН України надіслало у загальноосвітні навчальні заклади лист "Про відзначення  Дня захисника України".

 

Детальніше про зміст листа читайте у рубриці сайту "Історичні дати та державні свята"

 

Людмила Базилевська,

02 жовтня 2017 рокуМОН про захист дитини від усіх форм насильстваВчителям правознавства,

класним керівникам,

заступникам директорів шкіл

з виховної роботи!

 

МОН України у черговий раз інформує та нагадує про актуальність проблеми соціально-правового захисту дітей у загальноосвітніх середніх навчальних закладах.

 

Дізнатись більше ви можете, перейшовши до рубрики сайту "Законодавство на допомогу вчителеві".

 

Людмила Базилевська,

14 вересня 2017 року

 Стартуємо у новий 2017-2018 н.р.Шановні колеги,

прийшов час і ми знову разом!

 

Після літньої перерви хочу повідомити вам, що у рубриках сайту "Законодавство на допомогу вчителю", "До серпневих нарад" та "Починаємо навчальний рік" є багато чого корисного!

 

Заходьте, знову буду рада спілкуванню!

 

 У новому навчальному році нас чекають новації!

 

Ваша Людмила Базилевська,

19 серпня 2017 р.Про отримання дипломів участі у конкурсі "Лелека-2017"Учасникам конкурсу "Лелека-2017"!

      

Нагадуємо, що Міжнародний історичний заочний конкурс "Лелека-2017" завершився! 

 

Всім зареєстрованим учасникам конкурсу повідомляємо, що дипломи про участь і результативність у ньому  можна отримати у обласного координатора з 17 травня.

 

Більш детально дивіться у рубриці "Конкурси, турніри з історії та права".

 

Людмила Базилевська,

17 травня 2017 року Слухачам курсів, що проходять очно-дистанційне навчання із 27 лютого по 01 червня 2017 рокуШановні вчителі!

 

Повідомляємо, що очно-дистанційні курси, на яких ви навчаєтесь, добігають до завершення.

 

Для успішного проходження подальшого навчання подаємо певну інформацію, якою ви можете скористатись!

 

Інформацію шукайте у рубриці "Курси підвищення кваліфікації". Бажаємо успіху!

 

Людмила Базилевська, тьютор групи

06 травня 2017 р.Запрошуємо на вебінар з правознавстваШановні вчителі!

 

Маємо змогу запросити вас на вебінар з правознавства, котрий відбудеться у ДОІППО он-лайн 06 квітня 2017 р. о 14.30 годині.

  

Орієнтовна  тривалість вебінару:   35 хвилин.

 

Тема: «Інноваційно-творчий пошук вчителів правознавства: нові надбання та перспективи».

 

Доповідачі:

Базилевська Людмила Леонтіївна, зав. НМЛ гуманітарних дисциплін ДОІППО;

Козорог Олександра Геннадіївна, учитель історії та правознавства; координатор з формальної освіти Української Гельсінської спілки з прав людини та Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини".

 

Перелік основних питань:

  • розмова про нові надбання (нові форми роботи та форми правової діяльності) правозахисної організації «Освітній дім прав людини в Чернігові», що можуть стати у нагоді шкільним вчителям правознавства у світлі рішень Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;
  • просування прав людини у шкільних навчальних закладах за новими формами правоосвітньої та правовиховної роботи.

Реєстрація на вебінар за адресою: http://webconnect.dp.ua/webinar1/

 

Людмила Базилевська,

28 березня 2017 року 
Про перенесення терміну проведення Міжнародного історичного конкурсу "Лелека-2017"Координаторам конкурсу, заступникам директорів шкіл, вчителям історії!

 

Інформуємо, що у 2016-2017 навчальному році Міжнародний учнівський конкурс юних істориків для учнів 5-11 класів  «Лелека – 2017»  перенесено із 02 березня 2017 року на 15 березня 2017 року.

 

Заявки та списки учасників конкурсу необхідно подати обласному координатору до 15 лютого 2017 року.

 

Деталі на сайті у рубриці "Конкурси, турніри з історії та права".

 

Людмила Базилевська,

31 січня 2017 рокуПро курси підвищення кваліфікації вчителів історії у грудні 2016Вчителям історії та правознавства!

 

Повідомляємо, що курси підвищення кваліфікації вчителів історії та правознавства першої і вищої категорій очно-дистанційної форми навчання, котрі планувались у жовтні 2016 р., пройдуть у скороченому режимі із 05 грудня по 28 грудня.

 

Більш розлогіше читайте на сайті у рубриці "Курси підвищення кваліфікації".

 

Людмила Базилевська,

27 листопада 2016 р.Обласний семінар з історії у м. НовомосковськуМетодистам історії управлінь та відділів освіти, територіальним громадам, керівникам МО вчителів історії!

 

24 листопада 2016 року на базі закладів освіти м. Новомосковська  відбудеться обласний навчально-практичний семінар з історії та правознавства на тему: «Пізнавальні завдання ІКТ на уроках історії  у 10 – 11  класах».

 

Більше шукайте у розділі сайту "Семінари, конференції".

Людмила Базилевська,

20 листопада 2016 р.Змінився обласний координатор Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "ЛЕЛЕКА"До уваги вчителів історії та регіональних кординаторів Міжнародного конкурсу юних істориків "Лелека" Дніпропетровщини!

 

 

Змінився обласний координатор Міжнародного конкурсу юних істориків "Лелека".

 

Детальна інформація на сайті у рубриці "Конкурси, турніри з історії та права"

 

Людмила Базилевська,

20 жовтня 2016 р.

 Про затвердження програми з історії рідного краюШановні вчителі!

 

 Програма із змінами та доповненнями до курсу "Історія рідного краю. Дніпропетровщина" для учнів 5- 11 класів Дніпропетровської області (укладачі Братаніч Б.В. та Базилевська Л.Л.) затверджена Вченою радою ДОІППО від 26 вересня 2016 року (протокол № 7 від 26.09.16 р.) 

 

Програма носить статус регіональної і придатна до використання (дивіться рубрику "Вивчення історії рідного краю")

 

Людмила Базилевська,

28 вересня 2016 р.Починаємо новий 2016-2017 навчальний рікШановні колеги!

 

Розпочинаючи новий 2016/2017 навчальний рік, повідомляємо про проведення серпневої веб-наради для керівників методичних об'єднань вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін в режимі он - лайн трансляції, котра пройде 17 серпня 2016 р. у ДОІППО.

 

У деталях про нову форму проведення наради читайте на сайті у рубриці "До серпневих нарад".

 

Людмила Базилевська,

12 серпня 2016 р.

 

 Дніпропетровщина вітає призера ІІІ етапу (національного) конкурсу "Учитель року-2016" у номінації "Історія"Вчителям історіії, директорам шкіл!

 


22 квітня 2016 р. на ІІІ етапі (фінальному) Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2016" у номінації "Історія" вчителька історії СЗШ № 15 із м. Дніпропетровська - ВЛАСОВА Наталя Сергіївна  отримала ІІ місце.

 

За підсумками заключного туру конкурсу, що проходив цьогоріч у славетному місті Чернігові, журі визнало її лауреатом конкурсу "Учитель року - 2016" у номінації "Історія". 

 

Ректорат ДОІППО щиро вітає Наталю Власову з перемогою та бажає подальших успіхів і високих здобутків!

 

Нехай конкурс розкриє перед Вами нові обрії, можливості щодо пізнання себе та яскравого педагогічного світу! З ПЕРЕМОГОЮ!

Людмила Базилевська,

24 квітня 2016 р.Нові підходи до вивчення історії та її термінівШановні колеги!

 

Ми, вчителі всіх шкільних дисциплін, маємо усвідомити, що із глибокими змінами у політичному та суспільному житті української держави відбувається переосмислення ходу історії та підходів до її вивчення.

 

Перемога Революції гідності, прийняття пакету Законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу України.

 

У деталях читайте в рубриці сайту "Із методики викладання суспільствознавчих предметів"

 

Людмила Базилевська,

14 червня 2015 р.Шановні друзі!

Нові державні свята!

 

Підтримаємо звернення МОН до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників

у день Героїв Небесної Сотні!

 

 

Зазначу, що рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями в історії України.

 

"Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки.

 

"Звертаємося до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

 

20 лютого – у день Героїв Небесної Сотні, а також щорічно – у День захисника України 14 жовтня пам’ятаймо про них, знайомих і не знайомих; вони виконали свій обов’язок перед народом і країною", - зазначають у відомстві.

 

Також у Міністерстві освіти вважають, що в час, коли кращі люди країни жертвують своїм життям і здоров’ям, творять історію нових Збройних Сил України, відзначати, нехай навіть "за звичкою", 23 лютого (скасований як свято Указом Президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року) день армії чужої держави, яка забирає життя українських громадян і плюндрує українську землю, було б і непатріотично, і аморально.

 

"Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність. Слава Україні! Героям слава!", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки України до педагогів, учнів, студентів та батьків.

 

Людмила Базилевська за матеріалами МОН,

17 лютого 2015 р.