Фахові семінари, конференції, тренінги, виставки. МЕТОДИЧНІ поради

2018-2019 навчальний рікПро обласний семінар з громадянської освіти у м. Синельниково 19 квітня 2019 р.Вчителям історії, правознавства та громадянської освіти! 

 

19 квітня 2019 року НМЛ соціально-гуманітарних дисциплін Дніпровської академії неперервної освіти спільно із відділом освіти Синельниківської міської ради проводить обласний навчально-практичний семінар для вчителів історії та правознавства, котрі викладають шкільний курс «Громадянська освіта» у 10 класі. 

 

Тема семінару: «Зорієнтованість шкільного курсу «Громадянська освіта» на набуття учнями конструктивної взаємодії та комунікації».

 

Регламент роботи семінару: з 9.00 години ранку до 15 години дня. 

 

Місце проведення семінару: відділ освіти Синельниківської міської ради (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 (м. Синельникове, вул. Миру,13).

 

Людмила Базилевська, 

29 березня 2019 р.

УВАГА!

 

РЕЄСТРАЦІЯ на семінар проводиться тут!

 

Для ефективної організації семінару його учасників просимо зареєструватись за вказаними розділами реєстрації за таким посиланням: https://forms.gle/NeAQctbxeYUKsjEM6

Download
Лист -виклик ДАНО на обласний семінар з громадянської освіти 19 квітня 2019 р. у м. Синельникове
Лист-інформатор виклик історія семінар 2
Adobe Acrobat Document 116.1 KB


Про семінар-тренінг з громадянської освіти у КЗВО "Дніпровська академія неперервної освіти"Шановні колеги!

 

23 жовтня 2018 року навчально-методична лабораторія соціально-гуманітарних дисциплін КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» провела обласний тренінг для вчителів історії, які викладають шкільний курс «Громадянська освіта» у 10 класі. 

 

На тренінгу працювали ті вчителі, хто працює за підручником, розробленим авторським колективом Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» (Вербицька П.В., Волошенюк О.В., Горленко Г.О., Кендзьор П.І., Козорог О.Г., Маркусь Н.І., Махун Л.П., Педан-Слепухіна О.Л., Ратушняк С.П., Ситник Е.В.) відповідно до нової навчальної програми (2018). 

 

Тема взаємодії на тренінгу була такою: "Загальні підходи та особливості викладання громадянської освіти у 10 класі". 

 

Учасники розглядали питання та проблеми забезпечення ефективного викладання курсу з громадянської освіти, знайомились із змістом курсу через методичні можливості підручника Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

 

Більше по змісту тренінгу можна дізнатись на сторінці Фейсбука за посиланням: 

Людмила Базилевська,

23 жовтня 2018 р.2017-2018 навчальний рікПро обласний семінар з історії 25 квітня 2018 р. у м. ДніпроМетодистам управлінь, відділів освіти та територіальних громад, відповідальних за суспільні дисципліни! 

 

25 квітня 2018 року навчально-методична лабораторія соціально-гуманітарних дисциплін КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» проводить обласний навчально-практичний семінар на тему: «Розвиток творчого потенціалу особистості педагога шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій». 

Регламент роботи семінару: з 9.00 години ранку до 15 години дня. 

 

Місце проведення семінару: 

  • комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа  № 15» Дніпровської міської ради за адресою: вулиця Кедріна, 53;
  • Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокосту в Україні»;

  • Свято-Тихвінський жіночий монастир. Ділитися досвідом на семінарі будуть вчителі історії та правознавства базової школи, зокрема, 

Власова Наталія Сергіївна, переможець (перше місце) обласного конкурсу та фінального етапу (друге місце) Всеукраїнського "Учитель року-2016" у номінації "Історія",

Чернобай Наталя Анатоліївна, вчитель історії вищої категорії КЗО “Середня загальноосвітня школа №15” ДМР.

 


Рекомендації щодо участі у семінарі:

  • просимо мати при собі гаджети (мобільні багатофункціональні  телефони або планшети) для особистої роботи з ними під час семінару;
  • учасниць семінару просимо мати при собі хустинки (заплановано відвідування храму).

Людмила Базилевська,

10 квітня 2018 р.Про обласний семінар з історії у м. НікополіШановні вчителі історії та правознавства!

 

12 жовтня 2017 року на базі відділу освіти і науки Нікопольської міської ради відбувся обласний навчально-практичний семінар для методистів історії та правознавства управлінь та відділів освіти, територіальних громад або керівників методичних об’єднань вчителів історії та правознавства на тему: «Реалізація оновлених навчальних завдань історичної та правової шкільної освіти через застосування технологій Веб 2.0»

 

 

Нікопольчани зуміли цікаво розкрити тему семінару, вразити присутніх інноваційними можливостями застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках суспільствознавчого циклу. 

Більше фотографій про хід семінару шукайте на сторінці у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/bazilevskaa

Освітянам відділу освіти і науки м. Нікополя вдалось наблизити нас на відстань витягнутої руки до історії запорозького краю, а саме, відвідинами знакового місця - могили Івана Сірка, славного і легендарного козацького отамана.

 

ДОІППО дякує всім учасникам семінару за змістовну співпрацю! Будемо жити і вдосконалюватись!

 

Людмила Базилевська,

13 жовтня 20107 року
2016-2017 навчальний рікПро обласний семінар-тренінг з правознавстваШановні колеги!

 

Впродовж проведення циклу заходів, присвячених правам людини в сфері освіти, (відповідно до Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року), 26 квітня у ДОІППО для методистів правознавства управлінь та відділів освіти, керівників районних/міських МО вчителів історії та права пройшов обласний семінар-тренінг з прав людини в освіті.

 Тренером з цих питань була Козорог Олександра Геннадіївна, координатор з формальної освіти Української Гельсінської спілки з прав людини та Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

 

Вона цікаво, доступно, змістовно та методично допомогла вчителям сформувати розуміння основ теорії і практичних навичок діяльності у сфері захисту прав людини, організації навчально–виховного процесу та управління навчальним закладом на принципах прав людини і демократії.

 

Разом з тим, запропоновані нею під час тренінгу форми роботи, допомогли вчителям з’ясувати, які існують реальні механізми захисту прав людини (учнів-вчителів-батьків) у школі.

 

Висловлюю своє щире захоплення майстерністю Олександри Козорог та дякую всім вчителям-учасникам тренінгу, котрі показали свої предметні знання та професійні компетентності!

 

Більше фото із тренінгу на моїй сторінці у Фейсбуці за посиланням: 

https://www.facebook.com/bazilevskaa/media_set?set=a.1505195319555709.1073741856.100001957651022&type=3

 

Базилевська Людмила,

27 квітня 2017 р.
Обласний семінар з історії у м. НовомосковськуМетодистам історії управлінь, відділів освіти, освітнім  територіальним громадам, керівникам МО вчителів історії та суспільних дисциплін!

 

24 листопада 2016 року на базі середніх закладів освіти м. Новомосковська відбувся обласний навчально-практичний семінар на тему: «Пізнавальні завдання ІКТ на уроках історії  у 10 – 11  класах».

 

Головною метою семінару було розкриття методичних засад використання інформаційних технологій як дієвого чинника активізації пізнавального інтересу учнів старшої школи на уроках історії та правознавства.

Досвідом у ефективному вирішенні цих питань ділились загальноосвітні навчальні заклади управління освіти виконкому Новомосковської міської ради (СЗШ № 4, гімназія № 3, колегіум № 11та вчителі історії й правознавства, що працюють в школах м. Новомосковська (Покуса А.П. - СЗШ № 6, Плюха Л.Г. - СЗШ № 7, Чемерис А.А. - СЗШ № 6, Поляков С.Я. - колегіум № 11, Дроздовський В.В. - ліцей "Самара").

 

Учасники семінару із захопленням відзначили, що  ІКТ на уроках суспільних дисциплін є одним з систематичних напрямків роботи вчителів м. Новомосковська і в цьому контексті особлива увага приділяється постійному формуванню інформаційно-комунікаційних компетентностей у старшокласників. 

 

Презентований з успіхом досвід вчителів історії м. Новомосковська із використання мережевого (локального і глобального) простору на уроках стане дієвим і приорітетним для багатьох зацікавлених педагогів Дніпропетровщини.

Окрім уроків, учасники семінару активно долучились до пізнання історії рідного краю, зокрема, до величної історії Присамарря.

 

Цьому сприяв Новомосковський науково-методичний центр на чолі із його завідуючою Амеліною О.А. у партнерстві із методистом історії Термін Р.І. та вчителями історії: Білокриницькою Т.І. (НВК № 1), Шевчуком А. Є. (СЗШ № 16) та іншими.  

Деталі у фотографіях шукайте на сторінці ДОІППО (посилання: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007724327237&pnref=story) та на моїй сторінці у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/bazilevskaa/media_set?set=a.1282125158529394.1073741849.100001957651022&type=3&uploaded=97 

 

Людмила Базилевська,

25 листопада 2016 р.
Про роботу  пересувної експозиції "Кожен має право знати свої права" в школах м. ДніпраШановні вчителі та учні!

 

Після короткого навчання 18-ти учнів-гідів м. Дніпра на тренінгу з правознавства за принципом "рівний - рівному", що відбувся 8-9 листопада в рамках дій Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», ДОІППО у партнерстві із навчальними закладами НВК № 12, СЗШ № 62 та СЗШ № 89 продовжить знайомити учнів шкіл, вчителів, батьків та громадськість із правами людини.

 

Запрошуємо на виставку всіх бажаючих знати про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини!

 

Пересувна виставка, котра приурочена до Міжнародного дня прав людини - 10 грудня, експонуватиметься у вказаних школах із 10 листопада по 28 листопада за таким графіком:

 

День роботи виставки Навчальний заклад Час відвідування виставки Координатор виставки
10-14 листопада 

 НВК № 12

м. Дніпра

 10.00 - 12.30

Коваленко Л.О.

097-96-27-830

15-17 листопада

НВК № 12

(для ДОІППО)

10.00 - 12.30

Коваленко Л.О.

Базилевська Л.Л.

18-22 листопада

СЗШ № 89

м. Дніпра

10.00 - 14.00

Свириденко Н.О.

067-73-10-903

23-28 листопада

СЗШ № 62 

м. Дніпра

10.00 - 14.00

Ольшанська Н.В.

 Навчання учнів-гідів в рамках пересувної експозиції "Кожен має право знати свої права"Вчителям правознавства,

заступникам директорів шкіл з виховної роботи! 

 

8-9 листопада ц. р. у ДОІППО пройде навчання учнів 10-х класів м. Дніпра, які стануть гідами мандрівної освітньої виставки "Кожен має право знати свої права", що приурочена до щорічного Міжнародного Дня прав людини - 10 грудня. 

 

Виставка проводиться ГО "МАRT - організацією-членом Української Гельсінської Спілки Прав Людини (УГСПЛ) в рамках дій Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».  

 

Освітня виставка-навчання організована як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини у загальноосвітніх навчальних закладах. Вона дасть можливість стимулювати дискусію навколо проблем прав людини та дитини.

 

Про виставку та про те, як проходило навчання школярів читайте на сайті та у соціальній мережі Фейсбук за посиланнями (сторінка Людмили Базилевської): 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1263163000425610&set=pcb.1263195747089002&type=3&theater 

та 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1262017527206824&set=pcb.1262050980536812&type=3&theater

 

Людмила Базилевська,

координатор виставки,

09 листопада 2016 р. 
2015-2016 навчальний рікСемінар у Криничанському районі у фотографіях

Квест-виставка "Моє місце" в рамках проекту "Сучасні виклики в Україні та проблеми солідарності в українському суспільстві"Вчителям

загальноосвітніх навчальних закладів!

 

З 22 березня по 25 березня у ДОІППО відбулась пересувна освітня виставка "Моє місце", яка завершувала попередній методичний семінар для вчителів з громадянської освіти і правознавства та дводенний семінар для старшокласників в рамках проекту "Сучасні виклики в Україні та проблеми солідарності в українському суспільстві".

 

Виставку для освітян готувала кафедра гуманітарної освіти і призначалась вона для слухачів курсів підвищення кваліфікації всіх категорій, що перебували на навчанні у ДОІППО.

 

Форма проведення виставки була інтерактивною й мала зворотній зв'язок із її відвідувачами.  16 історій, які містила виставка під назвою "Моє місце", мала ознаки виставки-квест.

 

Відвідувачам виставки (вчителям історіії, математики, української та іноземної мов, курсу "Захист Вітчизни", вчителям початкової школи, вихователям дошкільних закладів та працівникам ДОІППО) довелось ознайомитись із хештегами (слово або фраза, яким передує символ #)озвучити свої думки і переживання стосовно написаних на них фраз, потім відшукати вказані фрази на стендах виставки із особистими історіями. І аж згодом почути від учнів 9-11 класів реальні історіії людей, які були вимушені покинути свої домівки через події в Криму та на сході України.

Виставка "Моє місце" як освітній інструмент та інструмент формування людських цінностей, показала нові діяльнісні підходи та можливості вчителя і учня у партнерській взаємодії під час навчального процесу та у позакласній роботі.

Виставка викликала зацікавлення своїм змістом, актуальністю теми, новою формою подачі  інформації й знайшла схвальні відгуки серед її відвідувачів.

 

Багато вчителів, що перебували на виставці, запозичили форму роботи із хештегами для формування критичного мислення у школярів на свої уроках.

 

Майже всі відвідувачі виставки відмітили гарну підготовку учнів 9-11 класів шкіл м. Дніпропетровська (гімназія № 3, СЗШ № 17, СЗШ № 32, СЗШ № 46, СЗШ № 62) та високо оцінили їх роботу.

 

Із змістовим наповненням виставки вчителі можуть ознайомитись за такими посиланнями: 

http://www.tolerspace.org.ua/ua/projects/myplace/

https://www.facebook.com/tolerspace/

 

Фотографії із виставки у ДОІППО шукайте на світлинах у альбомі "Квест-виставка "Моє місце" у ДОІППО"  за посиланням: https://www.facebook.com/bazilevskaa

 Людмила Базилевська,

координатор виставки 
Фотозвіт про обласний семінар з правознавства і громадянознавства 10-11 березня 2016 р. "Примирення в українському суспільстві"

У ДОІППО пройшов обласний навчально-практичний семінар з історії у формі майстер-класу